قرآن، سخن خدا است از مرز آن مگذرید و هدایت و سعادت را در غیر آن نجویید که گمراه خواهید شد. - امام رضا (ع)

بی تردید برای انسان که مخلوق برگزیده ی خدای متعال است، بالاترین علم و نیکوترین هدایت ها لازم است که قرآن کریم بلاشک واجد چنین امتیازی بوده و اساسا جهت هدایت انسان نازل شده است و این قرآن هدایت است که راه میانه و مستقیم برای پیشرفت و تکامل انسان در تمامی ابعاد حیات فردی و اجتماعی در حوزه های مختلف زندگی از جمله زندگی اقتصادی را برای او فراهم می سازد. " قد جاءکم من االه نور و متاب مبین یهدی به الله من اتبع رضوانه سبل الاسلام و یخرجهم الی نور باذنه و یهدیهم الی صراط مستقیم" و وجه تمایز اصلی این هدایت نورانی و روش های توام باسعی و خطای بشری که در اغلب موارد نتایج و دستاوردهای خسارت بار و غیر قابل جبران را نصیب انسان ها و جوامع انسانی می سازد، همین است که نور هدایت قرآن محکم ترین و پایه دارترین رهنمودهاست که هیچ گاه نفی و نقص نخواهد شد. "ان هذاالقران یهدی للتی هی اقوم"


اگر رهنمودهای غیرقرآنی انحراف پذیر و خطاپذیرند و امکان ابطال آن و بالمآل ندامت و حسرت برای فرد و جامعه را به دنبال دارد و انواع عدم تعادل ها و اعوجاج ها و بی ثباتی ها را می تواند در پی داشته باشد، اما آموزه ها و هدایت های ناب قرآنی انحراف ناپذیرند و "غیر ذی عوج" است و خطا و بطلان و ناراستی در حریم مقدس آن امکان ورود نخواهد داشت.
بر همین مبنا هدایت های اقتصادی قران کریم نیز چون بر اساس فطرت ناب انسان ها و نیازها و خواسته های طبیعی آن ها و مطابق هدایت های تکوینی او تشریح شده، لذا هدایت های همیشگی، محکم و در راستای صیانت از منافع و مصالح انسان، جامعه و نسل او خواهد بود. و این کتاب نیز به خوبی توانسته استنمونه های قابل توجعه و پرشماری از این گونه موارد از هدایت های قرآنی در حوزه اقتصاد و در قلمروهای متعدد از قبیلتولیئ، مصرف، توزیع، مبادله و ...را برشمارد. برداشت های ظریف و دقت نظرهای جالب مولف در استخراج هدایت های اقتصادی از منبع ناب آیات قرآنی، از اهداف اصلی این کتاب می باشد که مولف محترم به خوبی از عهده آن برآمده و زمینه و بستر بسیار مناسبی را برای انجام تحقیقاتی گسترده تر در حوزه ی اقتصاد قرآنی و اقتصاد اسلامی فراهم ساخته است.
همچنین فرمان تدبر در قرآن برای همه ی زمان ها و مکان ها جاری است. باید بربیکرانگی و دریای عمیق آن غور کرد و گوهرهای درخشان آن را فرادید مخاطبان قرار داد.

 

أَفَلَا یَتَدَبَّرُونَ الْقُرْءَانَ وَلَوْ کَانَ مِنْ عِنْدِ غَیْرِ اللَّهِ لَوَجَدَواْ فِیهِ اخْتِلَفاً کَثِیراً (نساء آیه 82)
"چرا در معانى قرآن تدّبر نمى‏کنند؟ در حالى که اگر این قرآن، از طرف غیر خدا بود قطعاً اختلاف‏هاى بسیارى در آن مى‏یافتند."

وب سایت قران پژوهی مالی و حسابداری  افتخار دارد در راستای نهادینه سازی فرهنگ قرآنی در فضای مجازی پیشگام باشد. و این وب سایت، پیام امام راحل را چراغ راه خود ساخته است. آنجا که حضرت امام از اینکه تمام عمر خود را در راه قرآن صرف نکرده، تاسف می خورد و به حوزه ها و دانشگاه ها سفارش می کند که قرآن و ابعاد گوناگون آن را در همه ی رشته ها، مقصد اعلی قرار دهند تا مبادا در آخر عمر بر ایام جوانی تاسف بخورند. (صحیفه نور، جچ 20، ص 20)
در راستای تحقق این مهم، تیم اجرایی متفکران نوین مالی  از ماه رمضان سال 1394 قران پژوهی  مالی و حسابداری  را را در برنامه خود قرار داد و وب سایت حاضر نتیجه تلاش تا کنون تیم میباشد.
مطالعه مطالب وب سایت که در نوع خود حاوی نوآوری است می تواند برای عموم جامعه مفید باشد.
امید ان است که  این وب سایت بتواند به عنوان پیش درآمدی برای گسترش و تعمیق هرچه بیشتر در آشنایی و استفاده و کاربرد مفاهیم بلند قرآن کریم و هدایت ها و برداشت های متعالی آن برای زندگی فردی و اجتماعی انسان ها و جوامع باشد.

 

جهت مشاهده مجموعه خدمات وب سایت "قرآن پژوهی مالی و حسابداری" کلیک نمائید.

 

 

 

 

 

 

 • اشتراک دانش و مهارت مالی و حسابداری
 • قرآن پژوهی مالی و حسابداری
 • شرکت دانش پژوهان مالی فرانگر
 • مرکز مشاوره الکترونیک حسابداری, مالی و سرمایه گذاری
 • توسعه توانمندی و فرصتهای شغلی مالی و حسابداری
 • انتخاب برتر محصولات, خدمات و بازار حسابداری, مالی و...
 • توسعه نگر دانش و مهارت مالی و حسابداری
 • آتیه نگر دانش و سواد مالی مدیران ارشد
 • بهینه نگر دانش و سواد مالی خانواده
 • هدیه مالی تیم متفکران نوین مالی در شبکه اجتماعی
  Google Analytics Alternative